تبلیغات
.: اراک ::: ما و دکتر احمدی نژاد :. - این روز‌ها همه چیز خفه شد ! (۲)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم ::: به وبلاگ ستاد مردمی حمایت از دکتر محمود احمدی نژاد در استان مرکزی خوش آمدید ::: آدرس ستاد مرکزی مردمی در اراک : خیابان شهید رجایی ( ملک )  تلفن : 2238180 - 0861  ::: حمایت ما از شخص نیست بلکه از روش و سیره است . سیره ی رجایی و هرکه پرچم رجایی بر دست گیرد مورد حمایت ماست ::: ملت ما برای مبارزه با فقر و فساد و تبعیض شعار ها بسیار شنیده است اما هنوز بسیار از تحقق آرمان ها دور هستیم ::: اگر ملت ما نخواهد هیچ پیشرفتی نخواهیم کرد ، پس باید حرکتی کرد ::: خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرماhttp://www.27morning.co.sr ........................ http://www.nama.mihanblog.com/ ...........................                

ننوشته های پیشین ...

 

+ نتایج انتخابات در استان مرکزی
+ مبارک باشد !
+ هاشمی ، مرد دوران
+ نارضایتی آمریکا از نتیجه انتخابات
+ محمود احمدی نژاد ششمین رئیس جمهور ایران اسلامی
+ ارسالی جالب
+ گفتم که خفگی هست ؟ حالا می‌گویم نامردی هم هست !
+ این روز‌ها همه چیز خفه شد ! (۳)
+ این روز‌ها همه چیز خفه شد ! (۲)
+ این روز‌ها همه چیز خفه شد !
+ من چه بگویم ؟
+ این مطالب خواندنی است
+ موج جدید تهمت‌ها علیه احمدی نژاد
+ پیروز شدیم ما !!!!
+ در این انتخابات همه مردم پیروز بودند


صفحات :

 

این روز‌ها همه چیز خفه شد ! (۲) :[خواندنی ! , ]

این روزها همه چیز خفه می شود . در هیاهوی بوق ها تبلیغاتی دیگر صدایی از « کشتی پهلو گرفته » و سطری از « فاطمه ؛ فاطمه است » به چشم نمی خورد . این روز ها عجیب است .

مطلبی است جالب که خودم هنوز کامل نخواندمش 

و این متن از خودم که سال گذشته نوشتم . شاید قوی نباشد . خالی از لطف نباشد انشاءالله :

 

 دکتر علی شریعتی و  وظیفه ما

Takapoo_ clip_shariati

دکتر علی شریعتی را بی شک می توان از جمله معلمان و مربیان جوانان انقلابی ایران دانست.وی به عنوان یک استاد مسلمان و معتقد توانسته بود با درس هایش - از طریق سخنرانی ها و کتاب - جوانان بسیاری را به سوی افکار انقلابی اسلامی جذب نماید.این مطلبی است که بسیاری معتقد به آن هستند.

اما آنچه در این مقال به آن خواهیم پرداخت،آراء دکتر نیست چراکه سن وتجربه من حتی به زمان وقوع انقلاب اسلامی نیز نزدیک نیست تا چه رسد به زمان حیات ایشان تا بتوانم افکار ایشان را به نقدر بگذارم.در واقع آشنایی من با دکتر شریعتی با مطالعه آثار ایشان - آن هم نه همه آن ها - شکل گرفته است.پس بدون شک منتقد آگاه و عادلی  نخواهم بود.

نام دکتر شریعتی نامی است که اکثر مردم ایران و حتی جوانان نیز با آن بیگانه نیستند.و البته به خصوص در این زمان! اینکه چرا به خصوص در این زمان عرض همان چیزی است که ما به آن خواهیم پرداخت.مهمترین دلیل این آوازه نام دکتر شریعتی سوء استفاده های انجام شده از نام ایشان است.

خوب که بررسی کنیم در جامعه ایران این وضع را به وضوح خواهیم دید که افراد پس از مرگشان معروف می شوند.هر کدام به دلایلی.نمی خواهم به بررسی عادت مرده پرستی ایرانی ها بپردازم که حتی این امر در مورد دکتر نیز صدق نمی کند.بیشتر معروفیت نام دکتر شریعتی سوءاستفاده از آن است.اینکه تاکید می کنم « نام دکتر شریعتی » بی دلیل نیست.چرا که انسان ها آزادند و تنها آن ها را در حیات جسمانی و نامی که دارند می توان زندانی کهد که آن ها هم فانی اند.

در این مقال و مجال اندک به نکاتی مهم و مختصر اشاره خواهم کرد که به نظر می رسد در این زمان و به خصوص در این زمان حائز اهمیت می باشند.

دکتر علی شریعتی استاد مسلمان و نه روحانی مسلمانی بوده اند که همین روحانی نبودن (نمی گویم عدم شناخت اسلام) ایشان باعث بروز سوءتفاهماتی میان ایشان و علما د اساتید دیگر شده است.اما این اختلافات بین عقاید و آرا بوده است و هرگز زمینه کینه به خود نگرفته.اما چرا این سوءتفاهمات اینقدر مهم شده است پیامدهایی است که به دنبال خود دارد.

وجود برخی تناقضات در آثار دکتر شریعتی و مفاهیم اسلام چیزی است که بیشتر باعث این اختلاف دیدگاه ها شده که البته نشات گرفته از عداوت دکتر با مفاهیم اسلامی نیست.همچنانکه ایشان در اواخر عمرشان  یکی از دوستانشان را مامور می کنند تا تناقضات احتمالی در آثارشان را با مفاهیم اسلامی سنجیده و اصلاح نمایند.

شهید استاد مرتضی مطهری در آثاری به نقد نوشته های دکتر شریعتی پرداخته اند.این امر نشانه اهمیت قائل شدن شهید مطهری به آثار دکتر شریعتی است.نمی خواهم نتیجه گیری کنم و این نظر شخصی من است که حساب دکتر شریعتی از همقطاران روشنفکرش جدا بوده است.این قرار گیری در جرگه ی روشنفکران باعث راحت تر شدن کار سوءاستفاده گران از نام دکتر شریعتی شده است.از طرف دیگر نیز با به وجود آمدن بعضی حساسیت ها - که به نظر می رسد بعد از انقلاب پیش آمده است - در بین حزب اللهی ها در مورد دکتر شریعتی و آثار ایشان سوءاستفاده گران را بیشتر به دزدی نام دکتر شریعتی ترغیب کرده است.

ملی-مذهبی ها و ضدانقلابیون از آن دسته سوء استفاده گرانی هستند که آب را گل آلود یافته و سعی در ماهی گیری دارند.نمونه ی بارزش در جریان سخنرانی های آغاجری و بازداشت وی بود.عده ای با در دست داشتن تصویر دکتر شریعتی در کنار آغاجری می خواستند به خیال خام خودشان وی را با دکتر شریعتی همردیف نشان دهند که کتاب «ولایت » را می نویسد.حال آنکه آغاجری ولایت را به زیر سوال برده است.

 از طرف دیگر نیز فرزند ناخلف دکتر شریعتی (احسان شریعتی) بیشتر به خدمت دشمنان پدر در آمده و  در مصاحبه ای با این مضامین گفته بود: اگر پدرم زنده بود به سرنوشتی مانند اکبر گنجی و آغاجری دچار می شد.طنزی است تلخ.روحت شاد باد دکتر.چه خیال ها.

دکتر شریعتی در وصیتنامه شان می نویسند:«همه امید من به احسان است» و این فرزند چه ها که نکرد.شریعتی را با آغاجری همردیف نشان می دهد که کتاب «حسین وارث آدم » را می نویسد.با آغاجری که می گوید:البته ما قبل از اسلام هم سنبل معصومیت داشته ایم و آن سیاوش است.و با این جملات سعی می کند تا عشقی را از دل مردم براند که خدا آن را داخل نموده؛ و چه خیال خام و تلخی.حتی برای خندیدن هم ناچیز است.

از همه این ها که بگذریم وظیفه ای بر دوش بسیجی ها و حزب اللهی ها است.فردا روزی از ما خواهند پرسید که چرا گذاشتید تا از نام دکتر شریعتی سوءاستفاده کنند؟من و شما مسئولیم و باید پاسخ گو باشیم.آنوقت چه خواهیم گفت؟

 

نوشته شده در چهارشنبه 1 تیر 1384 و 02:06 ق.ظ توسط ستاد مردمی استان مرکزی

ویرایش شده در - و -

!!!!!!!.: دوره بازی های سیاسی تمام شده است ، باید با هوشیاری کسانی را که به این بازی های بیهوده دامن می زنند طرد و منزوی کنیم.


 

 [yahoo]


ستاد مردمی استان مرکزی (42)


دیدگاه (4)
اخبار (18)
مقاله (1)
سوالات (2)
خواندنی ! (16)
نامه‌ها (1)


تیر 1384 (11)
خرداد 1384 (31)

 ◊ سیطره

 ◊ نظر سنجی صداوسیما

 ◊ دکتر تراکتور !

 ◊ باز هم هواداران دکتر

 ◊ حامیان دکتر در منچستر

 ◊ طرفداران حاجی

 ◊ سازندگی

 ◊ مطالبه

 ◊ پایگاه اطلاع‌رسانی ایمان

 ◊ روزنامه دانشجویی

 ◊ بچه‌های طرفدار حکیم

 ◊ بچه‌های استان لرستان

 ◊ بچه‌های شیرازی

 ◊ تحولگر

 ◊ حامیان دکتر

 ◊ آبادگران عرصه سلامت

 ◊ آبادگران ایران اسلامی

 ◊ فردای من

 ◊ آبادگران ایران اسلامی

 ◊ وبلاگ دکتر

 ◊ سایت خدمت
تبلیغات احمدی نژاد جمع می شود ؟! (-)
  پیام انتخاباتی محمود احمدی نژاد (-)
  آیا فیلم انتخاباتی دکتر رضایی پخش می‌شود ؟! (-)
  حاجی گفت : اگر عدالت نباشد ... (-)
  ما موظف‌هستیم در مورد نامزدها چیزی نگوئیم اما خوشان می‌گویند ! (-)
  چرا سرمایه داران به نامزدها پول می‌دهند ؟ (-)
  هراس برخی نامزدها از مناظره (-)
  استقبال بی‌نظیر از محمود احمدی نژاد (-)
  راه آبادگران از شورای هماهنگی جدا نیست (-)
  آرایش نامزدها تغییر خواهد کرد ! (-)
 

بایگانی اخبار سایر ...بایگانی اخبار سایر ...بایگانی اخبار سایر ...بایگانی اخبار سایر ...بایگانی اخبار سایر ...بایگانی اخبار سایر ...بایگانی اخبار سایر ...بایگانی اخبار سایر ...بایگانی اخبار سایر ...بایگانی اخبار سایر ...
 
  


بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
افراد آنلاین : [Online]
ایحاد صفحه : -


::: امسال، سال تجدید انتخابات ریاست جمهورى است؛ این هم مقطع بسیار مهمى است. هر انتخاباتى براى ملت ما و فضاى عمومى كشور مثل نسیمى است كه فضا را تغییر مى‏دهد و معطر مى‏كند  ::: از بیانات رهبرمعظم انقلاب در جمع مردم کرمان  ::: اردی بهشت 84 :::

www.27morning.co.sr    .: پایگاه مجازی حمایت های مردمی استان مرکزی از دکتر محمود احمدی نژاد :.        اراک-خیابان ملک المتکلمین (شهید رجایی)       دولت تحول گرا ، مردمی،جوان        :::          2238180-0861به واسطه مطالب مسئولیتی بر آقای احمدی نژاد وارد نمی باشد

محمود احمدی نزاد

  کلیه حقوق این وبلاگ متعلق به کمیته شبکه دفتر حمایت های مردمی از دکتر محمود احمدی نژاد در استان مرکزی می باشد . باز نشر این مطالب در سایر پایگاه ها با ذکر منبع بلامانع است .

                                 بازنشر کاغذی منوط به کسب اجازه از مسئول پایگاه می باشد

!